Coraz częściej mówi się, że w Polsce tworzy się rynek pracownika – czyli jest na nim więcej miejsc pracy niż kandydatów, szczególnie na stanowiska specjalistyczne. Jak zatem skorzystać z dobrej koniunktury i znaleźć wymarzoną pracę? Sprawdź, co radzą eksperci TEAM4SALES.

Stwórz własną ścieżkę kariery.
Opisz własne umiejętności i podsumuj swoje zawodowe doświadczenie. Określ rodzaj pracy, jaki Cię interesuje oraz branżę. Stwórz profil idealnego kandydata na stanowisko, na którym chciałbyś pracować i porównaj go ze swoim własnym. Jeśli Twoje CV jeszcze nie przystaje do ideału, to zastanów się, jakich kompetencji Ci brakuje i w jaki sposób mógłbyś nad nimi popracować. Może są to kursy i szkolenia, a może na początku będziesz musiał podjąć pracę na niższym stanowisku po to, by zdobyć wymagane doświadczenie. Na etapie planowania kariery możesz skorzystać ze wskazówek doradców. Z ich pomocą stworzysz CV i będziesz mógł przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Nie ograniczaj się.
Masz trudności ze znalezieniem pracy w swoim mieście? Poszukaj w innych częściach Polski, a nawet za granicą. Im mniejsze są Twoje ograniczenia, tym większe masz szanse na znalezienie pracy. Wykorzystaj swoje kwalifikacje i zastanów się, czy dla dobrej pracy nie warto się przeprowadzić. Wiele firm jest gotowych dopłacić specjalistom, którzy są dla nich cenni, dodatkowe pieniądze, jako bonus za zmianę miejsca zamieszkania. Nierzadko oferują też pomoc w znalezieniu mieszkania.

Wykorzystaj wszystkie narzędzia.
Masz aktualne profile na portalach dla specjalistów, takich jak Goldenline czy LinkedIn? Jesteś zapisany do facebookowych grup związanych z Twoją branżą? Twoi koledzy z roku wiedzą, że chcesz zmienić pracę? Jeszcze nigdy kandydaci nie mieli tylu możliwości szukania pracy co dziś. Istnieje teoria, wedle której od każdej osoby na
świecie dzieli nas tylko 5 uściśnięć ręki. W dobie Internetu, między
Tobą a Twoim pracodawcą jest ich jeszcze mniej!